Регулюючі клапани

     Регулюючий клапан - одна з конструктивних різновидів регулюючої трубопровідної арматури. Регулюючий клапан - це найбільш часто застосовується тип регулюючої арматури, як для безперервного (аналогового), так і для дискретного (ступеневого) регулювання параметрів технологічних процесів.


     Регулюючі клапани класифікуються, в першу чергу, по умовному діаметру (Dn / Ду) і умовному тиску (Pn / Пу). Широко використовуються також і інші критерії для класифікації регулюючих клапанів, такі як пропускна здатність, конструкція корпусу клапана, тип приводу (електропривод або пневмопривід), матеріали конструкції клапана (чавун, сталь, нержавіюча сталь, фторопласт ... ), спосіб управління регулюючим клапаном (аналогове / дискретне) ...


     Сучасна промисловість немислима без регулюючих клапанів, адже незалежно від того наскільки високий рівень професіоналізму обслуговуючого персоналу великих промислових підприємств, людський фактор в будь-якому випадку залишається слабкою ланкою в ланцюжку людина-машина, коли мова йде про монотонні, рутинні, тривалі або швидкодіючі завдання в системах АСУТП .